БУДНІ І СВЯТА ВОЛОНТЕРІВ МИКОЛАЇВЩИНИ

Волонтерська робота стала звичною та буденною для громадських активістів ГО «Миколаївська ОО ТСО України». Але й у волонтерів бувають свята. Починаючи з 1985 року 5 грудня у світі щорічно відзначають Міжнародний День волонтера.

Голова ГО «Миколаївська ОО ТСО України» Юрій Шутяк, разом з волонтерами Новоодещини, побував 1 грудня на святкуванні Міжнародного Дня волонтера у Миколаївському районі Миколаївської області. Свято відбулося у залі Центру творчості «Промінь», що у Варварівці.

Значна частина урочистостей була присвячена розповіді про діяльність Волонтерського центру «Перевізник», з яким, особисто Юрія Олександровича пов’язують кілька років співпраці та численні поїздки в зону АТО з гуманітарною допомогою.

Слова подяки звучали від високопосадовців на адресу волонтерів району. Особливої шани заслужили співзасновники ВЦ «Перевізник» Сергій Протченко та Ігор Мухарський.

Виступаючи перед волонтерами району, Сегрій Протченко розповів:
«Війна продовжується не тільки там, вона й тут. Ми всі добре говоримо, які ми патріоти, і як все добре у нас. Але проблема в тому, що, коли наші хлопці повертаються звідти і потрапляють у це мирне життя, то тут, чесно кажучи, їх мало хто чекає. Розумієте, коли чинуша дозволяє собі говорити бійцю, який воював, який хоронив друзів, що його туди не посилали, коли чиновники державного земельного агентства крадуть землю у хлопців, коли, знаєте, декілька депутатів обласної ради говорять, що волонтерського центру «Перевізник» немає й ніколи не було, що це фікція, то, я хотів би, щоб вони побачили присутніх у залі й зрозуміли, що ця «фікція» робила чотири роки.

Ми возили хлопцям на передову, мабуть, найдорожче, що було. Не прилади, не продукти, ми возили дитячі малюнки. Коли Бог хоче людину трохи покарати, то, у неї, мабуть, забирає розум і серце.

Я розумію, що у Іванути й Соколова серця немає. Але Бог їм суддя. Вони своє знайдуть. Ми не фікція, і всі, хто у цьому залі, це люди, які жили ці чотири роки тим, що розуміли, що ми – нація, що ми – країна, і ми – не околиця великої імперії, ми – вільна держава!».

25-26 листопада волонтери «Перевізника» відправили черговий вантаж у зону АТО.
1 грудня кращі волонтери району отримали винагороди. Засновниця руху «Ніхто, крім нас» Валентина Ярова була відзначена Подякою Миколаївської ОДА. Вона, також, отримала звання «Волонтер року-2017» Миколаївщини. Олексій Кравцов був нагороджений Відзнакою Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції». Групі волонтерів оголошена подяка голови Миколаївської РДА. Висловив подяки учасникам волонтерського руху й голова Миколаївської районної ради.

Засновники ВЦ «Перевізник» – Сергій Протченко та Ігор Мухарський об’єднали навколо себе волонтерів Миколаївського, Новоодеського, Березнегуватського районів, та інших куточків Миколаївщини.

Майже з перших днів війни на Сході волонтери регулярно бувають в зоні АТО, надаючи суттєву допомогу землякам. Вже здійснено 38 поїздок.

Волонтери з Нової Одеси привітали колег та однодумців. Вони вручили засновникам «ВЦ «Перевізник» кубок від громади Нової Одеси – «Волонтер світу – 2017».

Гостям свята подарували свої музичні привітання солісти будинків культури Миколаївського району та учні Зеленоярської ЗОШ.

Вам також має сподобатись...