МИКОЛАЇВСЬКІ ШКОЛЯРКИ ЗМАГАЛИСЬ ЗА ПРИЗ «ПАМ’ЯТІ ЛЮДМИЛИ ПАВЛИЧЕНКО» У СТРІЛЬБІ З МАЛОКАЛІБЕРНОЇ ГВИНТІВКИ

24 лютого у Миколаєві, на базі стрілецького тиру «Динамо» Миколаївської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Динамо» відбулися фінальні змагання зі стрільби «Пам’яті Людмили Павличенко». У змаганнях взяли участь старшокласниці миколаївських загальноосвітніх шкіл.

Прославлена снайперка часів Другої світової війни Людмила Павличенко (уроджена Бєлова) увійшла в історію як найуспішніша жінка-снайпер у світі. На її рахунку 309 знешкоджених військовослужбовців противника.

Народилася українка Людмила Бєлова 12 липня 1916 року в місті Біла Церква на Київщині. У 14-річному віці переїхала з родиною до Києва. Закінчивши 9 класів, Людмила працювала на заводі «Арсенал» шліфувальницею, продовжуючи навчання у вечірній школі. У 1937 році вона вступає на історичний факультет Київського університету. У студентські роки дівчина займалася стрілецькими видами спорту та планерним спортом. Невдовзі захистила дисертацію, темою якої було сподвижницьке життя Богдана Хмельницького.

У 1932 році Людмила вийшла заміж за Олексія Павличенка. У шлюбі народився син Ростислав, але сім’я розпалася.

Перебуваючи в Одесі на дипломній практиці, Людмила почула страшну звістку про війну. Не вагаючись, вона йде добровольцем на фронт.

Лейтенант Людмила Павличенко воювала в стрілецькій Чапаєвській дивізії. У її стрілецькій біографії участь у боях на території Молдови, в обороні міст Одеса та Севастополь. До Липня 1942 року Людмила Павличенко знищила 309 німецьких військовослужбовців. Серед них було 36 снайперів.

У цьому ж році Людмила вийшла заміж за снайпера Леоніда Кіценка, але він загинув 4 березня 1942 року під час боїв за Севастополь.

У червні 1942 року Людмилу було поранено. Після одужання її делегували до Канади та США. Прославлена снайперка була на прийомі у Президента США Франкліна Рузвельта.

З 1943 року Людмила Павличенко працювала інструктором школи «Постріл» під Москвою, готуючи снайперів для фронту. Отримала звання майора. 25 жовтня 1943 року їй було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Після війни, у 1945 році, Людмила закінчила Київський університет. Мешкала в Москві. Працювала у штабі Військово-морського флоту СРСР. Вийшла заміж за Костянтина Шавирєва.

Померла Людмила Павличенко 10 жовтня 1974 року.

Історію не можна забувати. Саме тому у лютому цього року у Миколаєві відбулися спочатку зональні змагання зі стрільби із пневматичної гвинтівки «Пам’яті Людмили Павличенко», а потім – фінальні, на яких дівчата стріляли вже з малокаліберної гвинтівки.

Детальніше про це розповідає представник управління освіти Миколаївської міської ради, методист науково-методичного центру, керівник методичного об’єднання вчителів предмету «Захист Вітчизни» Ігор Олегович Матейчик: «Ми проводимо національно-патріотичні змагання пам’яті Людмили Павличенко спільно з ГО «Миколаївська міська Асоціація ветеранів Афганістану та АТО». На цих змаганнях популяризуємо стрілкові види спорту. Намагаємось залучити якомога більше дітей до участі у змаганнях.

Сьогодні у нас фінал. На ці фінальні змагання було запрошено по 3 команди від кожного району міста, які, сподіваємось, покажуть найкращий результат.

Під час проведення зонального етапу змагань всі школи району показали хороші результати у стрільбі з пневматичної гвинтівки.

Спільними зусиллями, разом із працівниками тиру «Динамо» та представниками ГО «Миколаївська міська Асоціація ветеранів Афганістану та АТО» вирішили фінальний етап змагань провести зі стрільби із малокаліберної гвинтівки. Це більш реалістично».

Зауважимо, що головний суддя змагань – інструктор зі спорту ГО «Миколаївська ОО ТСО України» Леонід Дмитрович Алмін.

Перед початком змагань Леонід Дмитрович детально розповів учасницям про особливості будови, нової для них, малокаліберної гвинтівки. Дівчата мали можливість зробити пробні постріли й, під керівництвом тренера тиру «Динамо», відкоригувати прицільну стрільбу.

Нагадаємо, що на зональних змаганнях, які пройшли у всіх районах міста на базі шкіл №11, 13, 34, 54, 57, дівчата стріляли із пневматичної гвинтівки.

У фінальному етапі змагань взяли участь по 3 команди-переможці від кожного району. Це ЗОШ № 11, 15, 19, 31, 33, 47, 51, 56, 57 ім. Т.Г. Шевченка, ММК ім. В.Д.Чайки, гімназія №3, економічний ліцей №2.

Коментуючи хід підготовки та проведення змагань, голова ГО «Миколаївська міська Асоціація ветеранів Афганістану та АТО» Віктор Чулков та заступник голови Василь Павлов відзначили, що саме вони ініціювали проведення престижних змагань на базі тиру «Динамо». Це вже не перші подібні змагання.

Зокрема, Василь Павлов сказав: «Дітям цікаво тому, що для них це новий досвід. Вони побачили, що є люди, які піклуються про них. Ми чим могли, тим і допомогли школам. Сьогодні підготували дівчатам грамоти та сувеніри з афганською символікою. Це символічний зв’язок поколінь, що мають бойовий досвід, із молодим поколінням.

Наша організація сприяє військово-патріотичному вихованню молоді. Проводимо багато заходів, у тому числі – військово-патріотичну гру «Джура». Проведення подібних заходів – це ще й один із способів мотивації вчителів, щоб вони займались цим питанням».

По завершенні змагань, командні місця розподілилися наступним чином:

перше місце виборола команда ЗОШ №31;

друге – ЗОШ №15;

третє – ЗОШ №19.

В особистому заліку перемогли:

1 місце – Золотих Валерія (ЗОШ № 15);

2 місце – Архіпова Катерина (ЗОШ №19);

3 місце – Гутченко Олеся (ЗОШ №47)

Зауважимо, що всі учасники підготовки та проведення змагань тісно співпрацюють із ГО «Миколаївська ОО ТСО України» з метою вдосконалення процесу військово-патріотичного виховання молоді.

Джерело

Вам також має сподобатись...