ПРОЕКТ ТСОУ «ЗАХИСНИК ВІТЧИЗНИ» ПРОЙШОВ ВИПРОБУВАННЯ В ДИТЯЧОМУ ОЗДОРОВЧОМУ ЦЕНТРІ «ДЕЛЬФІН»

Літо не завадило юним патріотам пропагувати навички самооборони, показувати, що підготовка до захисту Батьківщини може успішно відбуватися у дитячому на підлітковому віці.

Протягом 13-16 червня у Миколаєві реалізовано перший – пробний етап проекту «Захисник Вітчизни», який розроблено інструкторами ГО «Миколаївська ОО ТСО України» з тактико-спеціальної підготовки Юрієм Діденко та Русланом Насировим.

Проект пройшов реалізацію на базі Дитячого оздоровчого центру «Дельфін», з яким ТСОУ співпрацює протягом багатьох років.

Протягом трьох днів група дітей, що відпочивають у «Дельфіні», навчалася маскуванню на місцевості, проживанню в польових умовах, елементам бойової акробатики, володінню різними видами зброї.

Умовами участі у проекті були: особисте бажання дітей, письмова згода їхніх батьків та дозвіл лікарів.

16 червня, у «батьківський день», «новобранці» показали чому навчили їх інструктори ТСОУ з тактико спеціальної підготовки. Показові виступи юних захисників Вітчизни пройшли на головній сцені дитячого оздоровчого центру.

Реакція глядачів на виступ юних патріотів була емоційною, надзвичайно позитивною. І батьки, й діти із захопленням дивилися елементи бойової акробатики та володіння зброєю у виконанні «юних спецпризначенців», які вже кілька років тренуються на базі ГО «Миколаївська ОО ТСО України» під керівництвом інструкторів Юрія Діденка та Руслана Насирова.

Голова ГО «Миколаївська ОО ТСО України» Юрій Шутяк, співзасновник ВЦ «Перевізник» Ігор Мухарський та інструктор ТСОУ зі спорту Олександр Обуховський відвідали оздоровчий центр «Дельфін» з метою побачити «досягнення» учасників проекту, нагородити юних патріотів грамотами та поспілкуватися з керівництвом дитячого табору, щоб окреслити горизонти подальшої співпраці та більш широкої реалізації проекту «Захисник Вітчизни».

Дружні перемовини з директором дитячого табору «Дельфін» Ігорем Копиловим та заступником із виховної роботи Ларисою Копиловою, яка безпосередньо займалася втіленням проекту в життя, показали, що експеримент вдалий, ініціатива хороша, але треба ще попрацювати над організаційними моментами, ідеально спланувати графік тренувань за спеціальною програмою. Фізичні навантаження на відпочинку можливі для дітей будь-якого віку, але все треба робити поступово, враховуючи психологію та фізичні можливості дітей, що знаходяться в оздоровчому таборі на відпочинку. Досвідчені інструктори враховують вікові особливості кожної дитини, індивідуальний підхід – кредо виховної роботи.

Після детального аналізу й доопрацювання проект «Захисник Вітчизни» буде продовжено на базі дитячого оздоровчого центру «Дельфін».

Заохочують до роботи відгуки батьків дітей, що брали участь у проекті, розміщені у мережі Fasebook. Андрій Ткаченко пише:

«Старший сын учавствовал в проекте – остался оочень доволен). Спасибо организаторам!

Из запомнившегося ему… Просыпается в 4:00 в палатке от того, что капают в лицо капли дождя сквозь палатку))) незаменимый опыт в 14 лет, в сравнении с домашним комфортом).

По условиям претензий нет! Всё отлично!

И про дождь в палатке я упомянул, как о впечатлении, наполняющем жизнь подростка жизнью)».

Тісна взаємодія з батьками майбутніх захисників Вітчизни – запорука успіху військово-патріотичного виховання молоді, в цілому по країні.

Перший крок зроблено. Попереду клопітка робота по вдосконаленню проекту й заохочення нових учасників до участі в ньому. «Захисник Вітчизни» – можливість самовдосконалення, здобуття фізичної та психологічної зрілості, оволодіння навичками самооборони. Й головне – зміна світогляду. Проект дає можливість підліткам перейти з віртуального простору у реальність, задуматися над поняттями честі та гідності.

Про патріотизм у проекті не просто говорять, а живуть з патріотизмом у серці. Любов до Батьківщини виховується не примусово, а на власному прикладі. Перебуваючи серед однодумців, дітям є чому повчитися. Приклад для наслідування – майстерність у виконанні вправ з тактико-спеціальної підготовки інструкторів ТСОУ та «юних спецпризначенців», які на Турнірах з тактико-спеціальної підготовки за спритністю не поступаються дорослим.

Вам також має сподобатись...