СКЛАДНИЙ ПРОЦЕС ВИХОВАННЯ У КІНОЛОГІЇ

Одним із статутних завдань ГО «Миколаївська ОО ТСО України» є подальший розвиток службового собаківництва з усіма видами кінологічної діяльності. 14 серпня на засіданні Ради правління Товариства було прийнято рішення створити Підприємство «Обласний (міський) клуб собаківництва Товариства сприяння обороні України» (згідно постанови засідання ради правління ГО «Товариство сприяння обороні України» від 25 травня 2017 р. Учасником проекту став кінологічний клуб «Grand dog show UCI-UKCIB».

Прийнявши запрошення голови організації Олександра Воєводіна, ми відвідали тренування однієї із груп. Заняття проводила інструктор-кінолог, експерт Евеліна Довгань. Олександр Воєводін люб’язно надав коментар подій, що відбувалися в межах тренування.

Почалося навчання з елементів соціалізації. Інструктор та хазяї собак вдосконалювали навички привітання. Також собаки навчалися рухатися вісімкою, риссю. При русі по колу, за правилами, собака повинна знаходитися з лівої сторони, виконувати команду «поряд», відпрацьовувалися навички тримати дистанцію, також – ази дресирування, у загальний курс якого ще входять вміння зупинятися перед дорогою, виконання команд «стояти», «направо», «наліво», «місце», «лежати», «повзти» та багато іншого.

Тренування проходило в одному із міських парків. Для більш інтенсивної роботи потрібен спеціально обладнаний майданчик. Спільними зусиллями ми намагаємося його обладнати. Планується встановити спеціальний інвентар.

Наступною частиною занять була робота у рингу. Експерт перевіряє як стоять собаки, звертає увагу на правильне положення передніх та задніх лап. Хазяї молодих собак, які дуже люблять своїх вихованців, не помічають вад у розвитку тварин. Експерт корегує ситуацію, дає поради як виправити недоліки.

Поки що заняття проходять 1-2 рази на тиждень. Організатори клубу сподіваються, що зовсім скоро робота стабілізується.

Олександр Воєводін звернув увагу ще на один момент. Часто люди, які мають великих собак, просять швидко навчити тварин агресивній поведінці, виконанню відповідних команд. Але охоронні якості собаки виховуються лише тоді, коли собака навчиться бути слухняною.

Вправна робота собак справляє приємне враження. Ми запитали: «Собаки яких порід тренуються сьогодні у клубі»? На що отримали вичерпну відповідь від Олександра Святославовича: «На майданчику тренуються собаки порід: аляскінський маламут, американський стаффордширський тер’єр, йоркширський тер’єр, лабрадор, бернський зенненхунд, чіхуахуа, московська сторожова, кавказька вівчарка».

Трохи детальніше про деякі породи. Аляскінський маламут – найбільша з їздових собак. Дуже витривала. Добре працює в команді, упряжці, легко піддається вихованню.

Лабрадор – собака для полювання. Добре полює на дичину, ловить рибу.

Американський стаффордширський тер’єр – службово-охоронна собака. Використовується для охорони житла, інших об’эктів, для догляду за дітьми. Таку собаку можна виховувати в квартирі.

Порода московська сторожова використовується для охорони територій. Кавказька вівчарка – це собака для охорони пасовищ від вовків.

Отже, робота по розвитку кінології у ГО «Миколаївська ОО ТСО України» ще потребує певних вдосконалень. З нами працюють інші кінологічні товариства. Віримо, що разом ми зможемо створити потужний підрозділ Товариства, навчені собаки якого допомагатимуть людям у мирному житті та у військових діях, якщо це буде потрібно.

Вам також має сподобатись...