СПОРТИВНІ ПЕРЕМОГИ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ

Модні терміни інклюзія та толерантність починають діяти у тих випадках, коли підкріплюються реальними справами. На Миколаївщині реальністю стала VIII обласна спартакіада для людей з інвалідністю, що пройшла з 29 по 31 серпня на базі Комунального підприємства Миколаївської міської ради «Позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку «Дельфін».

Організаторами спартакіади для людей з обмеженими можливостями стали: департамент праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, обласна організація Союзу організацій інвалідів України, відділ з питань фізичної культури та спорту облдержадміністрації, регіональний центр з фізичної культури та спорту «Інваспорт».

За інформацією департаменту праці та соціального захисту, участь у цьогорічній спартакіаді взяли 23 команди. Серед них 4 – з районів міста. Сайт департаменту повідомляє: «Щорічна спартакіада по шістьом видам спорту проводиться з метою популяризації рекреаційних заходів, як ефективного способу оздоровлення інвалідів, реабілітації та залучення осіб з інвалідністю до активного способу життя, до систематичних занять фізичною культурою. В ході спартакіади не тільки виявляються здібні та обдаровані спортсмени, що надалі беруть участь у змаганнях вищого рівня, а й встановлюються дружні стосунки серед людей. Підготовка та проведення заходу здійснювалась обласною організацією Союзу організацій інвалідів України, регіональним центром фізичної культури та спорту інвалідів «Інваспорт» під керівництвом департаменту ОДА. Серед гостей, що привітали на урочистому відкритті щорічного збору найкращих спортсменів області, були представники департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради – директор департаменту Бондаренко С.М. та директор міського територіального центру Самерханова Л.І.». Додамо, що привітати спортсменів, які мають інвалідність, приїхала Голова Миколаївської міської ради Вікторія Москаленко.

ГО «Миколаївська ОО ТСО України» не вперше допомагає інвалідам. Цього разу спортсмени змагалися з таких видів спорту: дартс, «городки», кеглі, боча, кульова стрільба, баскетбол.

Організувати і судити змагання зі стрільби, за запрошенням оргкомітету, приїхали інструктор зі спорту ГО «Миколаївська ОО ТСОУ» Леонід Дмитрович Алмін та представниця Миколаївської зразкової автомобільної школи ТСОУ Світлана Подимака. Зазначимо, що автошкола люб’язно надала для проведення змагань 4 пневматичних гвинтівки ІЖ-38. Саме ця модель пневматичної зброї зручна в користуванні на змаганнях подібного рівня.

Учасники спартакіади мали можливість достатній час потренуватися, щоб потім успішно виступити. Досвідчений інструктор Леонід Алмін всіляко допомагав спортсменам, терпляче роз’яснював на що треба звернути увагу, щоб якомога точніше влучити у мішень.

Особливим прагненням до перемоги вражали інваліди, які пересуваються на візках. Жвавий, завжди усміхнений Євген з Кам’янки Очаківського району та мудра, зосереджена Олена з Єланця подавали приклад усім інвалідам у кожному виді змагань. До того ж, Олена приїхала на спартакіаду разом зі своїм чоловіком, теж інвалідом. А познайомились молодята під час занять спортом (фехтуванням), коли Олена навчалась у Миколаєві. Зараз сім’я живе в районному центрі Єланець.

Енергійна Валентина Іванівна Ігнатова з Нової Одеси теж пересувається на інвалідному візку, але встигає вести активну громадську діяльність – суміщає посади голови Новоодеської районної організації інвалідів та голови спорткомітету обласної організації інвалідів, ще й керує невеличким підприємством для інвалідів, даючи можливість людям з обмеженими можливостями заробити хоч трохи на прожиття.

Оздоровчий заклад «Дельфін» обладнаний дуже добре. У ньому є не тільки обов’язкові пандуси, з допомогою яких інваліди-візочники можуть потрапити в будь-яке приміщення, обладнано спеціальний душ та туалет.

У тому, що інвалідність – не перешкода для занять спортом, переконалися всі, хто спостерігав за перебігом подій.

Голова Миколаївської обласної організації Союзу організацій інвалідів України Ганна Миколаївна Руденко розповіла: «Спартакіада проводиться за підтримки обласної, міської влади, Фонду соціального захисту інвалідів. В області є програма «Безбар’єрна Миколаївщина» для підтримки осіб з інвалідністю. Наша організація подавала пропозиції до цієї програми. На сесії виділили кошти для проведення заходів, у тому числі і для спартакіади.

З минулого року в програму змагань включено кульову стрільбу. Ми звернулися за допомогою до ГО «Миколаївська ОО ТСО України». Нас підтримали. Є дуже велика цікавість до цього виду спорту.

В змаганнях беруть участь близько 100 осіб з інвалідністю. У нас професійні судді. Головний суддя змагань – Жуковська Тетяна Костянтинівна, керівник регіонального центру «Інваспорт».

Наша організація унікальна тим, що об’єднує осіб з інвалідністю усіх категорій. Ми запрошуємо на змагання команди УТОГ, УТОС.

На спартакіаду приїхали дуже багато людей із сіл. Там особливо немає можливості займатися спортом. Спортивні змагання – це ще й реабілітація та можливість спілкування, які дуже важливі для інвалідів. У нас велика спортивна сім’я.

Із ГО «Миколаївська ОО ТСОУ» ми заключили договір. Хочемо подякувати за розуміння і сподіваємося на подальшу співпрацю».

VIII обласна спартакіада для людей з інвалідністю довела, що суспільство може і зобов’язане створити умови для реабілітації та занять спортом інвалідів усіх категорій. На власні очі ми бачили, як люди із ураженням опорно-рухового апарату, вадами зору, слуху успішно справлялися з фізичними навантаженнями, раділи своїм та чужим перемогам.

Увечері кожного дня змагань відбувалися чудові концерти, організовані силами самих спортсменів. Привітав інвалідів й миколаївський поет В’ячеслав Качурін. Він не вперше на спартакіаді й добре почувається серед давніх друзів. Звучали вірші, лунали пісні. Дружня творча атмосфера залишиться надовго у пам’яті учасників спартакіади.

ГО «Миколаївська ОО ТСО України» й надалі допомагатиме інвалідам у їх прагненні самовдосконалюватись. Вже існує домовленість із оргкомітетом змагань про співпрацю, а саме: допомогу в організації і проведенні наступних спартакіад для інвалідів. Голова Товариства, Юрій Олександрович Шутяк привітав учасників спартакіади, вручаючи нагороди переможцям змагань з кульової стрільби. Він сказав: «Бажаю усім здоров’я та щоб ви мали можливість далі між собою спілкуватися, змагатися».

За результатами змагань VIII обласної спартакіади для людей з інвалідністю, загальнокомандні місця були розподілені таким чином:

3 місце – команда міста Очаків;

2 місце – команда Обласної організації УТОГ (товариство глухих);

1 місце – команда Новобузького району.

Прощання зі спартакіадою відбувалося таким чином: міцні обійми, щирі посмішки, найяскравіші слова подяки організаторам змагань із різних видів спорту, неймовірне захоплення роботою директора оздоровчого центру Ігоря Валентиновича Копилова та його колективу. Прощання. Обіцянки дружити. Плани на майбутнє. Нові старти. Нові перемоги. Фото напам’ять. До нових зустрічей!

Вже 2 вересня команда переможців минулого року відправляється на Всеукраїнські змагання до селища Затоки Одеської області.

Вам також має сподобатись...