УНІВЕРСАЛЬНИЙ КІНОЛОГІЧНИЙ МАЙДАНЧИК СКОРО З’ЯВИТЬСЯ У МИКОЛАЄВІ

Багато років тому кінологічні клуби народжувалися у ТСОУ. Тоді організацію ще іменували ДТСААФ. Минули десятиліття, й кінологія стала просто засобом заробляння грошей, розкручуючи модні тенденції собаківництва. Про це та інше говорили кінологи провідних миколаївських клубів, які займаються «вихованням» собак усіх порід.

7 листопада в актовій залі ГО «Миколаївська ОО ТСО України» відбулася зустріч представників кінологічних клубів Миколаєва з метою обмінятися думками, щодо реалізації проекту обладнання в обласному центрі універсального майданчика, на якому можна було б проводити заняття з військово-прикладного багатоборства зі службовими собаками, дресирування собак, а також різні види кінологічних змагань. Цей же майданчик планується використовувати для тренувань «юних спецпризначенців», щоб вдосконалювати навички з військово-прикладного багатоборства.

Про відродження службового собаківництва у ТСОУ говоримо вже кілька місяців, і ось, нарешті, перші практичні кроки. На розгляд громадськості пропонується проект багатофункціонального майданчика.

Така зустріч і народження подібного проекту стали можливі в результаті взаємодії багатьох ланок, об’єднаних координаційним центром – Товариством сприяння обороні України. Переглядаючи наші інформаційні повідомлення, читачі вочевидь переконуються у тому, що ТСОУ – це могутня організація, здатна виконувати надпотужне завдання військово-патріотичного виховання молоді, підготовки до служби в Збройних силах України. Мова йде саме про виховання, зацікавлення, а не примусовий привід до армії.

Під час зустрічі провідних фахівців та експертів з питань кінології міста Миколаєва голова ГО «Миколаївська ОО ТСО України» Юрій Шутяк запропонував кінологам об’єднатися навколо ТСОУ, наголосивши на тому, що більшість клубів вийшли саме з цієї організації. Ініціативу було підтримано. Кінологи горді тим, що співпрацюють із ТСОУ. Лише за останні кілька місяців проведено низку цікавих, успішних, креативних спільних заходів.

У процесі дискусії навколо майбутнього універсального спортивно-тренувального майданчика виступили голова кінологічного клубу «Трон» Олена Троян, голова Клубу «UCI Незалежна Федерація Кінології південного регіону» Олександр Воєводін, директор Миколаївського міського клубу службового собаківництва УКФ Олександр Міра, інструктор клубу службового собаківництва Тетяна Зубрєй, кінолог Оксана Євченко, директор Миколаївської зразкової автомобільної школи ТСОУ Василь Валенков та інші.

Було узгоджено місце облаштування майданчика – частина території міського парку відпочинку «Перемога», що прилягає до Миколаївської автошколи. Фахівці та експерти внесли багато доповнень до проекту обладнання майданчика, представленого Оленсандром Воєводіним. Усі присутні погодилися з думкою, що частину обладнання можна закупити, а дещо доведеться виготовляти на замовлення. Таке ретельне, передбачливе господарництво викликане тією обставиною, що проект не просто подаватиметься на розгляд відповідної комісії, а буде виставлений на всенародне голосування. Бюджетність проекту має значення, адже містяни вирішуватимуть прямим голосуванням чи з’явиться в Миколаєві подібний осучаснений майданчик.

Проблема вигулу собак у кожному мікрорайоні міста є актуальною. Але це вже другий крок спільного проекту. Колеги з Інгульського району поділилися певними напрацюваннями з цього питання. Міська влада готова виділити 4 земельні ділянки в різних районах міста для реалізації проекту.

Згодом інформацію розмістять на сайті міської ради, де буде проведено голосування за проект кінологічного майданчика. Представити такий проект на конкурс може лише фізична особа, тому було вирішено об’єднати думки багатьох кінологів міста навколо одного проекту й підтримати його під час голосування. Хоча, не відкидалася теоретична можливість існування багатьох проектів, кращий з яких переможе у конкурсі.

Кошти на обладнання території виділятимуться з громадського бюджету. У місті більше 20 кінологічних організацій. Прийшов час їх об’єднати і рухатися в одному напрямку.

Аналізуючи вже проведену роботу, учасники зустрічі говорили про можливість обладнання міні-стадіону, де зможуть тренуватися навіть інваліди. Певні напрацювання вже є у кількох кінологічних клубах міста. Кінологи працювали з дітьми, які мають діагнози ДЦП та аутизм. Результати були значні, «пацієнти» та їхні батьки – дуже вдячні, але спеціально обладнаний майданчик дуже швидко розібрали вандали.

Забезпечити охорону майбутнього майданчика від вандалізму взявся директор Миколаївської зразкової автошколи ТСОУ Василь Валенков, за розпорядженням якого, охорона автошколи вестиме додатковий цілодобовий контроль за станом справ на майданчику, який знаходитиметься неподалік.

Олександр Воєводін виступив з пропозицією прививати культуру кінології. Для цього є бажання і можливості. Універсальний, багатофункціональний майданчик дасть можливість підняти цю роботу на новий рівень, проводити змагання, запрошуючи колег із інших міст та країн.

Кінолог Оксана Євченко виступила з ініціативою контролювати та узгоджувати юридичні аспекти розробки та реалізації проекту.

Василь Валенков, як член експертної Громадської Ради міськвиконкому, висловив готовність всіляко допомагати у вирішенні проблемних питань під час реалізації проекту, оскільки проблема бездомних собак у місті набула резонансу і її треба вирішувати, у тому числі, заохочуючи містян до шанобливого поводження з тваринами. Виступаючи перед однодумцями, Василь Валенков підкреслив, що сам процес реалізації проекту буде розділений на кілька етапів. На Громадській Раді проголосували за проект в цілому. Далі потрібна буде деталізація. Реалізація проекту залежатиме, в тому числі, й від суми коштів, необхідних для облаштування «універсальної території». Ідея вимагає об’єднання думок, зусиль, знань та навичок. Підсумок – підвищення рівня культури поводження з домашніми чотирилапими улюбленцями та виведення військово-патріотичного виховання на більш високий рівень.

Вам також має сподобатись...