ЗУСТРІЧ КЕРІВНИЦТВА МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ З КЕРІВНИКАМИ РЕГІОНАЛЬНИХ ГРОМАДСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШИХ ДЕРЖАВ

9 лютого, напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, радник голови ОДА з гуманітарних питань Євген Шевченко провів у малій залі приміщення облдержадміністрації зустріч з керівниками обласних, районних та міських організацій учасників бойових дій на території інших держав.

Голова ГО «Миколаївська ОО ТСО України» Юрій Шутяк був учасником зустрічі і мав можливість брати участь в обговоренні нагальних питань дотримання прав учасників бойових дій на території інших держав.

У заході, також, взяли участь керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації, представники районів області.

Євген Шевченко звернувся до присутніх із побажанням конструктивно попрацювати під час зустрічі. Потім люб’язно надав слово лідерам ветеранського руху.

Голова Миколаївської обласної спілки воїнів-інтернаціоналістів та запасу Юрій Соловей у своєму виступі зазначив, що учасники бойових дій на територіях інших держав тісно та злагоджено співпрацюють з Миколаївською облдержадміністрацією: «Ті програми, які ми запустили спільно з департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації реалізовані на 100%, в тому числі і ті, що стосуються придбання житла», – повідомив Юрій Соловей.

Також він коротко зупинився на організаційних питаннях відзначення 29-ї річниці виведення військ з Афганістану.

Заступник голови Миколаївської обласної Асоціації ветеранів Афганістану та АТО Олег Кречун привітав присутніх: «Вітаю всіх, хто воював на території інших держав. Ми всі виконували свій інтернаціональний обов’язок, а тепер наш обов’язок працювати на благо нашої батьківщини – України!»

Зауважимо, що ГО «Миколаївська ОО ТСО України» тісно співпрацює із Миколаївською обласною Асоціацією ветеранів Афганістану. Проведено ряд спільних заходів.

У ході зустрічі присутні обговорили нагальні питання, що стосуються соціальної підтримки, медичного обслуговування ветеранів – учасників бойових дій на території інших держав тощо.

Заступник директора департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА Оксана Єльчієва повідомила, що в Миколаївській області проживає 2503 учасника бойових дій на території інших держав, у тому числі 417 осіб з інвалідністю.

У 2017 році для зазначеної категорії осіб за рахунок коштів обласного бюджету придбано 3 квартири на загальну суму 995 тис. грн., зокрема: в Очаківському та Снігурівському районах та у місті Вознесенську. Також минулого року в рамках виконання обласної програми «Турбота», за рахунок коштів обласного бюджету, одноразову матеріальну допомогу отримали 495 осіб на загальну суму 990 тис грн. (з розрахунку 2000 грн. на кожну особу). У 2018 році розмір одноразової допомоги збільшено до 2200 грн.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Павло Георгієв розповів, що в області гарантовано надання кваліфікованої медичної допомоги ветеранам війни, у тому числі і учасникам бойових дій на території інших держав.

Стаціонарне лікування протягом 2017 року пройшли 1178 учасників бойових дій на території інших держав. У тому числі, в клінічному обласному госпіталі ветеранів війни – 1063 особи. В український медико-соціальний центр направлено 101 особу цієї категорії. Путівки на санаторно-курортне лікування отримали 97 учасників бойових дій на території інших держав. За 2017 рік забезпечено безкоштовними ліками та амбулаторним лікуванням 708 учасників бойових дій на території інших держав. Проведено безкоштовне стоматологічне протезування 231 особи цієї категорії та слухове протезування здійснили 5 учасників бойових дій.

Для стаціонарного оздоровлення ветеранів війни діє клінічний обласний госпіталь ветеранів війни на 300 ліжок. Крім того, у кожному лікувальному закладі області виділено 160 окремих палат, із загальною кількістю ліжок – 379. Ці палати відповідають сучасним вимогам, в них створено найкращі побутові умови та проведено поточний ремонт.

Витрати на медикаменти та харчування для ветеранів війни під час стаціонарного лікування в госпіталі здійснюються згідно постанови Кабміну від 27.01.2016 №34 «Про збільшення норм витрат на медикаменти та харчування в закладах охорони здоров’я для ветеранів війни». Витрати на харчування складають 55 грн. на одну особу за добу, а витрати на медикаменти та перев’язувальні засоби – 65 грн. відповідно.

На жаль, декілька нарікань від представників районів вислухав начальник обласного клінічного госпіталю ветеранів війни Володимир Поточняк. Хоча, в цілому, роботою госпіталю ветерани та учасники бойових дій задоволені.

Обговорення актуальних питань, які хвилюють учасників бойових дій на території інших держав тривало у форматі діалогу. Всі бажаючі мали можливість виступити, відкрито висловити свою думку.

Кілька суттєвих пропозицій вніс голова Міської ради воїнів-інтернаціоналістів м. Миколаєва Сергій Паливода.

За результатами зустрічі Євген Шевченко надав ряд доручень відповідальним посадовим особам, стосовно подальшої належної підтримки у життєвих ситуаціях ветеранів бойових дій на території інших держав з боку органів управління області.

Вам також має сподобатись...